Kopia strony telefony.elektroda.eu wykonana 01.09.2016 przez telesfor99.org. Obecnie strona nie działa i brak kontaktu z autorem. Kopia niektórych stron nie wykonała się: telefony polowe, sprzęt stacyjny, aktualności.

Witam!


Strona ta poświęcona jest telefonom produkowanym w Polsce w latach 1945-1970. W tym okresie produkowało telefony z kilkoma sygnaturami m.in. RWT, TELOS, CZPT, CZPE, PAST Ericsson.

Telefony zbieram od maja 2010 roku. Na dzień dzisiejszy (luty 2013r.) kolekcja liczy ponad 30 telefonów. Kolekcjonuje także stare radioodbiorniki lampowe z lat 50.

Mimo iż popularnych typów telefonów jest niewiele, to istnieje bardzo wiele odmian pobocznych (np. telefony sekretarsko- dyrektorskie, telefony do połączeń zwrotnych), które często nie znajdują się w katalogach.

Strona ta powstała w celu prezentacji kolekcji, ale także w celu utworzenia internetowego katalogu telefonów. Jak dotąd nie znalazłem w internecie żadnego katalogu starych telefonów a stare papierowe katalogi są niepełne. Jeśli znacie Państwo typ telefonu, który nie znajduje się na stronie to proszę o kontakt w celu uzupełnienia katalogu. Jeśli przy danym typie telefonu widnieje ikonka "Brak zdjęcia" oznacza to, że nie posiadam takiego modelu lub posiadany jest mocno niekompletny.


Zdjęcie mojej kolekcji:Chętnie przyjmę/odkupię stare Polskie telefony w każdym stanie, oraz części do nich.


Kontakt:

michal.babij@gmail.com


Strona znajduje się na serwerze www.elektroda.pl